Yalova Tütüncü | Online Tütün | Çelikhan Tütünü Satın Al | Tütün Satın Al

Yalova  Tütüncü Yalova  Tütün Toptancıları Yalova  Tütüncü Yalova  Tütün Siparişi Yalova  Toptan Tütüncü Yalova  Tütün Toptancıları Yalova  Tütün Toptancıları Toptan Yalova  Tütün Satışı İzmir Tütüncü | Yalova  Tütün | Yalova  Tütüncüsü Yalova  Tütün Satış Sitesi Adıyaman Tütünü Ve Çelikhan Tütünleri Toptan Ve Perakende Satış İçin İletişim Kurmanız Yeterli Yalova  Tütün Siparişi Yalova  Tütüncü Dükkanı Yalova  Tütün Satan Yerler Yalova  Tütüncü Yalova  Tütüncülük Yalova  Tütüncü | Yalova  Tütün Toptancısı | Yalova  Tütün Toptancıları Çelikhan tütünü veya Adıyaman tütünü, Adıyaman’a ve özellikle Çelikhan ilçesine özgü, boğaz yakmayan bir tütün türü. Benzer türlerden ayıran en belirgin özelliği kötü tat bırakmamasıdır. Bu tür kurutulup kıyıldıktan sonra Arap kağıdına sarılarak içilir. 2002 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret olarak tescillenmiştir Adıyaman’ın ovalarında yetişen tütünler Adıyaman Tütünü adı ile anılırken, Çelikhan ilçesi dağlarında yetişen tütünler ise Çelikhan Tütünü adı ile anılır. Farklı bölgelerde yetişen bu bitkiler anatomik açıdan farklıdır. Dağların coğrafi koşulları ve değişik üretim teknikleri nedeni ile Çelikhan’da yetişen tütünler daha büyük ve aromatik olabilmektedir.

 

Adıyaman Tütünü

Anlaşmalı olduğumuz kargo sistemi sayesinde sizlere 2 iş gününde hakiki doğal organik katkısız Adıyaman tütünü gönderiyoruz. üstelik kapıda ödeme ve ücretsiz kargo imkanı ile bir telefon kadar sizlere yakınız.

Tüm Türkiye’de artık il adı ile özdeşleşmiş olan Adıyaman tütünü neredeyse Adıyaman denilince akla gelen bir ürün olmak üzere..

Adıyaman Tütünü Özellikleri;

Genel itibari ile renk olarak sarıya yakın olan Çelikhan Tütünü kadar sarı olmasa da sarıya yakın bir rengi mevcuttur.

İçim olarak Adıyaman tütünü hafif içimli tütün, Sert içimli tütün  ayrıca orta hafif içimli tütün ve sert içimli, orta sert olmak üzere farklı içimleri mevcuttur.

Koku olarak eğer katkı maddesi yok ise dışarıdan koku olarak rahatsız etmez fakat fabrika tütünleri kadar da kokusuz değildir.

Satış ve fiyat olarak en uygun olan tütün çeşitimizdir.

Çelikhan Tütünü

Çelikhan Adıyaman’ın en güzel tütünlerinin yetiştiği Malatya iline doğru olan küçük bir ilçedir. Dağlık bir bölge olan Çelikhan’da yetişen tütünler Çelikhan Tütünü ve  ayrıca halk arasında

Dağ Tütünü olarak bilinir. Boğaz yakmayan genelikle hafif ve hafif-orta içimli bir tütündür.  Adıyaman Tütünü ile Çelikhan Tütünü zaman zaman halk arasında karıştırılır. Fakat Çelikhan’da yetişen tütünler Adıyaman tütününden yetişen tütünlere göre bir tık daha kalitedir.

Çelikhan Tütünü fiyatı nedir?

1 kilogram fiyatı sadece 120 liradır.  Kargo ücreti bize ait olup kadıda ödeme sistemi ile sizlere gönderiyoruz.

Çelikhan Tütünü Sipariş için doğru adrestesiniz.

Toptan Adıyaman Tütünü ve Çelikhan tütünü Fiyatları 2020

Sarmalık Kırmızı Hafif ve Orta İçimli Adıyaman Tütün 25 TL ile 35 TL Arası
Sarmalık Normal Renk Hafif ve Orta İçimli Adıyaman Tütün 35 TL ile 45 TL Arası
Süper İçimli Sarmalık Adıyaman Tütün 40 TL ile 55 TL Arası
Sarı Hafif ve Orta İçimli Adıyaman Tütün 50 TL ile 60 TL Arası
Kırmızı Hafif ve Orta İçimli Adıyaman Tütünü 40 TL ile 60 TL Arası
Süper Hafif İçimli Sarı Tütün 40 TL ile 60 TL Arası
Süper Orta İçimli Kırmızı Tütün 40 TL ile 60 TL Arası
Sarı Süper Hafif İçimli Çelikhan Tütün 30 TL ile 60 TL Arası
Kızıl Süper Orta İçimli Çelikhan Tütünü 50 TL ile 80 TL Arası
Marlboro İçimli Süper Adıyaman Tütünü 70 TL ile 90 TL Arası
Parliament İçimli Süper Adıyaman Tütünü 50 TL ile 70 TL Arası

 

KURUYAN TÜTÜN NASIL NEMLENDİRİLİR?

 

Açık tütün, adıyaman tütünü, çelikan tütünü, algan tütünü, bitlis tütünü fark etmez açık poşette olan tütün ürünleri zamanla eğer uygun şartlarda muhafaza edilmediği zaman kurur ve nemini kaybederek içilemeyecek hale gelir.

 

 

Bu girdi Genel’ te gönderildi. kalıcı linki yer imlerine ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.